Pokaż listę

Jakie będzie optymalne mieszkanie dla pary?

Niby oczywiste pytanie jednak zagłębiając się w szczegóły okazuje się, że jest wiele tematów, które powinniśmy wziąć pod uwagę planując swój pierwszy zakup mieszkania. Poniżej przyjrzymy się najważniejszym z nich, aby pomóc Wam w analizie dostępnych ofert.

Nasza pierwsza nieruchomość nie musi i nie powinna być tą ostatnią.  Słusznie większość młodych osób wkraczających w kolejny etap dorosłości, rozwoju finansowego i rodzinnego zakłada, możliwość zmiany priorytetów, potrzeb, powiększenie rodziny, a może nawet miejsca zamieszkania.

Na co więc zwrócić uwagę? Dwa poniższe czynniki będą miały kluczowe znaczenie

1.     Komunikacja

Oczywiście idealne jest mieszkanie w centrum, gdzie najczęściej toczy się życie towarzyskie, z którego chętnie korzystamy. Centrum oznacza jednak zdecydowanie wyższe stawki za m2 niż mieszkania usytuowane poza nim. Jednak przy dobrej komunikacji problem z powrotem J do domu nie będzie istniał. Dobry i bezproblemowy dojazd do pracy bez tracenia czasu na przesiadki ma również ogromne znaczenie. Sprawna komunikacja pomoże nam w realizacji naszego hobby i zainteresowań.

2.     Wielkość mieszkania

Mieszkanie ma być naszą oazą i miejscem, gdzie chętnie wracamy. Jeżeli będzie zbyt małe nie pomieścimy w nim swoich rzeczy i „obijanie” się o siebie również nie będzie satysfakcjonujące. Tu pojawiają się dwie skrajności:

- kupić jak najmniejsze i najtańsze mieszkanie – no bo przecież będzie tylko na krótki czas

- kupić od razy duże 4-5 pokojowe – ze względu na perspektywę rozwoju np. rodzinnego

Nie będzie zaskoczeniem, że najlepsze rozwiązanie leży pośrodku. Mieszkanie mające osobną sypialnię w miarę przestronny salon z aneksem kuchennym i koniecznie z balkonem to najbardziej idealne rozwiązanie. Sypialnia może być niewielkim pomieszczeniem, gdzie zmieścimy tylko łóżko, którego jednak nie trzeba będzie sprzątać i ścielić w gorączce porannego pośpiechu J. Możliwość pogodzenia wypoczynku jednej osoby z ochotą na oglądanie TV lub koniecznością wykonania pracy przez partnera to kolejny plus osobnej sypialni. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mieli możliwość przenocowania znajomych, którzy się zasiedzą J, nie mówiąc o wizycie rodziców sprawdzających jak sobie radzą dzieci w dużym i obcym mieście J. No i balkon, na którym zmieścimy chociaż dwa krzesełka z małym stoliczkiem, umożliwiający wypicie leniwej porannej, weekendowej kawki lub poczytanie na świeżym powietrzu książki po całodziennej bieganinie. Takie mieszkania mają najczęściej 35-40 m2, urządzenie ich w potrzebne meble jest analogicznie tańsze niż duże mieszkania. Sprzedaż nieruchomości 2 pokojowych w podanym metrażu jest o wiele łatwiejsze aniżeli dużych kilkupokojowych mieszkań. Wystarczy zerknąć na ogłoszenia sprzedaży mieszkań, aby przekonać się, że to właśnie ten metraż cieszy się największym powodzeniem wśród kupujących. Jest to więc kolejny atut - możliwość szybkiej atrakcyjnej cenowo sprzedaży naszego „M”.  

Jeżeli zdecydujesz się na zakup, chętnie wesprzemy Cię w poszukiwaniach odpowiedniej inwestycji, sposobów kredytowania czy nawet wyposażenia wnętrza.

Zapraszam do kontaktu. Napisz tomasz@nieruchomoscislezak.pl lub zadzwoń 784 339 970. 

Na naszej stronie www.nieruchomościslezak.pl znajdziesz ponad 2000 mieszkań w 100 inwestycjach we Wrocławiu i okolicach. 

Jeżeli prezentowane tu treści są dla Ciebie ciekawe daj temu wyraz i polub nas na FB i przekaż je dalej na swojej ścianie

https://www.facebook.com/posredniktomaszslezak/?modal=admin_todo_tour

dzięki :)


Pokaż listę
Facebook